מהו מיחזור – כיצד המחיזור תורם לשיפור חיינו וכיצד אנו יכולים להתחיל למחזר חפצים בבית?

לרובינו הפסולת מפריעה, רק שהיא מצטברת בפחי האשפה ואיננה מפונה, אך לא כולם יודעים שמדובר בגורם המסכן את כולנו.
בכל שנה, אנחנו, תושבי ישראל, מייצרים כ-5 מיליון טון של פסולת, כאשר הגידול בייצור הפסולת נמצא במגמת עלייה מתמדת.
הפסולת מועברת למטמנות וגורמת לזיהום מי התהום והקרקע, לפגיעה בבעלי החיים ולנזקים אקולוגיים גדולים.
עכשיו, נשאלת השאלה מה כל אחד מאתנו יכול לעשות בכדי למנוע את המצבים הללו והתשובה טמונה במילה מיחזור (לצד 2 מילים נוספות, הפחתה ושימוש חוזר).

אז מהו מיחזור?
מיחזור הוא תהליך בו הופכים חפצים שאין לנו באמת כל שימוש בהם ומשתמשים בהם כחומר גלם עבור חפץ אחר שהינו שימושי.
כך לדוגמא, ניתן לקחת רהיט שאין בו צורך, לעשות שימוש בחלקיו ולהפוך אותו לרהיט אחרת.
דוגמא נוספת, שהינה מדוברת יותר בעת האחרונה היא כמובן מיחזור של פסולת, כאשר בזכות המיחזור ניתן לעשות שימוש בפסולת שנזרקה למגוון רחב של מטרות כמו לדוגמא, קומפוסט ולמגוון רחב של מטרות נוספות.  
כאמור, לאחרונה המודעות לתחום של מחזור פסולת עלתה במידה רבה ולכן, עצם ההקפדה על זריקת הפסולת בפחים המתאימים וההפרדה בין נייר וקרטון, מוצרי אלקטרוניקה וכיוצא בזה.. יכולה לתרום תרומה גדולה לסביבה – מכיוון שכל הפסולת הנזרקת מטופלת במידה הנכונה.

חשיבותו של מידע
הדרך הטובה ביותר ליהנות מכל היתרונות של המיחזור ועל ידי כך לשמור על הסביבה, חשוב שתהיה נגישות לכמה שיותר מידע בתחום ויש להנגיש אותו לילדים כבר בגילאים צעירים.
מעבר לכך, חשוב שכל אחד מאתנו ינסה למצוא כמה שיותר דרכים על מנת למחזר חפצים שונים שאין לנו בהם כבר שימוש ובין היתר – לדוגמא, מיחזור בגדים ועל ידי כך הפיכת בגדים שאין בהם שימוש לשמיכת תלאים, הפיכת וילון ישנן למפת שולחן וכיוצא בזה.. – יצירתיות וחשיבה מתוך הקופסא, תסייע לנו במטרה ובנוסף לתרומה לסביבה, היא גם יכולה לחסוך לנו סכומי כסף מסוימים – בעצם יצירת פריטים חדשים שללא המיחזור אולי היינו נאלצים לשלם עליהם סכומי כסף לא קטנים.