אנרגיה סולארית ביתית – 6 סיבות למה כדאי להתקין מערכת סולארית לבית

בזמן האחרון אנחנו שומעים על עוד ועוד אנשים פרטיים אשר בוחרים להתקין מערכת סולארית לבית. מי שאולי גם שמע על אותם אנשים, אך עדיין מתלבט, חשוב שיכיר תחילה את ששת היתרונות הבולטים של המערכת ומאוד יכול להיות שהיכרות עם אותן יתרונות, תגרום לקבלת החלטה מושכרת ונבונה:

החיסכון הכספי
רוב האנשים מוצאים את עצמם מתלוננים בכל חודש או חודשיים מחדש, כשהם מקבלים את חשבון החשמל ומבינים כמה כסף הם יאלצו לשלם.
אז אחת היתרונות הגדולים של מערכת אנרגיה סולארית ביתית טמונה בחסכון הכספי שהיא טומנת בחובה – החסכון הכספי יכול להגיע למאות ולאלפי שקלים בכל שנה.

הורדת התלות בחברת החשמל
מערכת אנרגיה סולארית ביתית מורידה במידה רבה את התלות בחברת החשמל  ואף אחד לא אוהב להיות תלוי יותר מדי במונופולים ובעובדה שבאפשרותם להעלות בכל תקופת זמן את התעריפים אותם הם גובים – מי שיסתכל אחורה, יגלה שתעריפי החשמל עלו במידה לא מועטה בשנים האחרונות ולרוב הצרכנים אין ברירה אלא לשאת בהוצאות הכבדות.

צמצום הפגיעה באיכות הסביבה
בראש ובראשונה, תפקידה של מערכת אנרגיה סולארית ביתית, היא לצמצם את הפגיעה בסביבה ואת כל מה שקשור לנושא של זיהום סביבתי וכידוע, החשמל מהווה את אחד מהמפגעים החמורים והמרכזיים באיכות הסביבה. לכן, יותר ויותר אנשים עושים מאמצים בכדי לעבור לחלופות כמו האמצעים השונים הפועלים על אנרגיה מתחדשת.

החזרת ההשקעה בתוך זמן קצר
כידוע, התקנת מערכת סולארית ביתית מצריכה השקעה כספית ראשונית, שהיא לא קטנה. אך החדשות הטובות הן שההשקעה תחזיר את עצמה בתוך זמן קצר. כידוע, השמש תמיד מופיעה ובישראל היא בשמים ברוב ימות השנה, כך שהיעילות של המערכת מובטחת. ברוב המקרים בתוך כ-6 עד 7 שנים ההשקעה תחזיר את עצמה וניתן יהיה להתחיל וליהנות מהרווחים.

שימוש בטיחותי ונוח
במידה ומקפידים בתבונה את אותה חברה אשר תבצע את ההתקנה של מערכת סולארית ביתית, ניתן ליהנות רגועים בכל מה שקשור לבטיחות המערכת.
המערכת אינה טומנת בחובה כל סיכונים או מפגעים ובנוסף על כך, ניתן לשלוט בה ולנהל אותה בצורה פשוטה ונוחה דרך ממשק בקרה ייעודי – כך שאין צורך לעלות לגג או להסתכן בכדי לתפעל אותה או לבדוק אותה.

תוחלת החיים של המערכת
מערכות אנרגיה סולארית ביתיות מחזיקות בתוחלת חיים של כ-30 שנה. כאמור, אם את ההוצאה הכספית הטמונה בהתקנתה מחזירים אחרי 6 או 7 שנים, יש עוד למעלה מ-20 שנה בהן ניתן ליהנות מכל יתרונותיה – יש לזכור שמדובר בחסכון של מאות ואלפי שקלים בכל שנה, כך שב-20 שנה מדובר בסכומי כסף עצומים.