גידול כלבים בדרך האקולוגית

בימינו, אנשים רבים מאמצים את המגמה הירוקה, וטוב שכך. אנחנו חיים בתקופה חסרת תקדים מבחינת הבעיות הסביבתיות כגון התחממות הגלובלית, הידלדלותם של משאבים טבעיים, זיהום, צפיפות אוכלוסין, הרס בתי גידול של חיות בר. ללא ספק בעיות רציניות שראוי להתייחס אליהן. רבים מאיתנו מכניסים מוצרים ירוקים לבתיהם, והופכים לאט לאט את חייהם לידידותיים יותר לסביבה. כחלק ממגמה זו, אנחנו רוצים לשאול האם יש אפשרות להיעשות יותר ירוקים גם כשזה נוגע לחיות המחמד שלנו?

התשובה היא חיובית. החל מבחירת הכלב, דרך טיפול אחראי, ועד לבחירות כגון סוג האוכל והצעצועים שאנחנו קונים. בעלי כלבים יכולים לעשות הרבה דברים כדי לסייע בהגנה על הסביבה, ועל הדרך לשמח את הכלב שלהם. לפניכם מספר עצות בתור התחלה.

dog-311304_640לאמץ כלב מכלביות – בך תעזרו להקטין את התפוצצות האוכלוסין שמקורה בגידול ומכירת כלבים גזעיים למטרות רווח. זה תמיד בא על חשבון עשרות ומאות כלבים ללא בית שנשארים מחות לעסק.

עיקור / סירוס כלבים – פעולה המסייעת למנוע לידה של גורים כלבים לא רצויים (כאמור, הכלביות מלאות בכלבים חסרי בית – חלקם מורדמים בלית ברירה, כך שחשוב לתת את הדעת על הנושא וגם לנקוט באמצעים).

לקנות צעצועים לכלב – כמו גם מיטות כלבים ומוצרים אחרים העשויים מחומרים ידידותיים לסביבה, חומרים ברי קיימא שיסייעו להגן על הסביבה.

רכישת מזון לכלבים שאין בו חומרים משמרים כימיים – פעולה זו תגן גם על בריאות הכלב שלכם וגם על הסביבה. כדי למצוא מזון כלבים ידידותי לסביבה אפשר לבדוק ברשת (המידע קיים). ניתן למצוא גם רשימה של מזונות טבעיים ו/ או אורגניים לכלבים באתר EcoBusinessLinks. נציין שתמיד טוב להתייעץ ווטרינר או מומחה בתזונת כלבים לפני ביצוע שינוי דרמטי בתזונה של הכלב שלך.

שימוש בחומרי ניקוי טבעיים לטיפול וטיפוח הכלב – זה טוב לכלב לסביבה כאחד. יש לקרוא את תוויות המוצר בזהירות.

מומלץ לשקול לסנן את מי השתייה של הכלב שלך – להגנה על בריאותו.

שימוש בשקיות מתכלות לסילוק צואת כלביםשקיות ניילון אלו מסייעות בהגנה על הסביבה.

התאחדות התעשיינים האמריקאית פרסמה לאחרונה רשימת מוצרים ידידותיים לסביבה עבור בעלי חיים. זו רשימת המוצרים "החמים ביותר" הניתנים להזמנה דרך האינטרנט. מוצרים אלה נחשבים ידידותיים לסביבה, כי הם גדלים באופן אורגני, עשויים מחומרים ידידותיים לסביבה, מתכלים או חסכוניים באנרגיה.

אמנם קל להרגיש חסר אונים לנוכח הבעיות הגלובליות הגדולות והידרדרות איכות הסביבה. אבל אם כל אחד מאיתנו יבצע כמה צעדים קטנים בכיוון הנכון, האפקט המצטבר יכול לעשות הבדל גדול.

"ללכת על ירוק" בהקשר של גידול כלבים הוא צעד בכיוון הנכון.

 

המאמר באדיבות http://www.ilovedogs.co.il אילוף כלבים – פורטל מומלץ לבעלי כלבים